Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów

Nowe miejsca parkingowe blisko centrum

Trwa przebudowa placu u zbiegu ulic Ireny Bojakowskiej i Kościelnickiej w Uniejowie. Na terenie, który w ubiegłym roku gmina odkupiła od Poczty Polskiej powstaje utwardzony parking miejski.

Działka, na której prowadzona jest inwestycja została zakupiona przez gminę Uniejów w lipcu ubiegłego roku za kwotę 170 tys. zł od Skarbu Państwa. Teren o powierzchni przeszło 1050 metrów kwadratowych od samego początku miał być przeznaczony na poczet zwiększenia miejsc parkingowych, szczególnie przydatnych w tej lokalizacji, m.in. dla uczestników nabożeństw w Kolegiacie.

Zadanie inwestycyjne pn. „Utwardzenie placu przy ul. Ireny Bojakowskiej i ul. Kościelnickiej w Uniejowie” jest jedną z trzech części, realizowanych w ramach zamówienia publicznego: „Przebudowa dróg gminnych zlokalizowanych na terenie Uzdrowiska Uniejów”, współfinansowanego ze środków z dotacji uzdrowiskowej.

Do tej pory na placu zostały wykonane roboty ziemne, tzn. usunięto wierzchnią warstwę gruntu. W dalszej kolejności teren zostanie utwardzony materiałem z kruszywa łamanego, powstaną ponadto dwa zjazdy do dróg powiatowych.

Wykonawcą inwestycji jest Firma Handlowo – Usługowa Wiesława Łuczak, Jan Łuczak, która w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego złożyła najkorzystniejszą ofertę, w wysokości 55 785,67 zł. Pozostałe, wyższe od wspomnianej, oferty wpłynęły od konsorcjum firm: PPHU Kupczyk Michał i PPHU Kupczyk Grażyna z Uniejowa (73 050,93 zł) oraz PRD Markbud Sp. z o.o. z Poddębic (92 250,00 zł).

Jak wspomniał burmistrz Józef Kaczmarek podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Uniejowie:

Być może na najbliższej sesji wprowadzimy do tej inwestycji wykończenie nawierzchni kostką brukową. Nie myśleliśmy o tym rozwiązaniu dotychczas, ale ze względu na oszczędności, które się pojawiły w przetargach, być może będzie to możliwe. Po rozstrzygnięciu wszystkich trzech części inwestycji dotowanej przez wojewodę, zostało jeszcze trochę środków, które pozwoliłyby definitywnie zamknąć temat parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.