Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Niepokój na Górniczej w Łęczycy

Budowa tzw. ulicy Kolejowej, która połączy Górniczą z Belwederską, wzbudza duże emocje. Wielu mieszkańców cieszy się z planowanego nowego ciągu komunikacyjnego, ale nie wszyscy. Mieszkańcy ulicy Górniczej obawiają się, że wzmożony ruch, także ciężkich pojazdów, przyniesie bardzo negatywne skutki i spowoduje wiele problemów.

– Do tej pory w Górniczą, poza mieszkańcami, mało kto się zapuszczał. Po remoncie naszej ulicy ruch jest nieco większy, ale obawiamy się tego co będzie, kiedy wybudują ulicę Kolejową. Zaczną tutaj jeździć tiry, osobówkami pewnie będą pędzić po nowej nawierzchni, będzie niebezpiecznie, głośno i po niedługim czasie niedawno wyremontowana Górnicza będzie zniszczona. Ulica z kostki brukowej chyba nie nadaje się na tak wzmożony ruch, a skoro władze miasta planują budować tu alternatywną ulicę do omijania centrum, to chyba też powinien być tutaj asfalt – usłyszeliśmy na Górniczej. – Uważamy, że miasto powinno wprowadzić zakaz poruszania się po nowej drodze dla ciężkich pojazdów, które zniszczą Górniczą, a nam nie dadzą spokoju. Poza tym, warto pomyśleć o progach zwalniających, bo jak z Górniczej zrobi się ekspresówka, co nie będzie ciekawie.

Czarne wizje mieszkańców z Górniczej mogą się sprawdzić. Urząd zaplanował budowę nowej ulicy właśnie po to, żeby ruch w centrum miasta był mniejszy. Nie ma też, na tym etapie, planów, żeby na tzw. ulicy Kolejowej wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia.

Burmistrz Paweł Kulesza komentuje:

„Zamysł budowy tzw. ulicy Kolejowej jest taki, że ma ona służyć odciążeniu centrum miasta z ruchu ciężkich pojazdów, więc ulica będzie posiadała nawierzchnię asfaltową. W projekcie remontowanej Drogi Krajowej 91 nie widnieją zakazy skrętu w ulicę Górniczą dla pojazdów o większej masie, a w samym projekcie ulicy Kolejowej nie są przewidziane progi zwalniające i znaki wprowadzające ograniczenie tonażowe. Wciąż trwa remont Drogi Krajowej 91, a budowa ulicy Kolejowej rozpocznie się już niedługo, w związku z czym nie mamy twardych danych mówiących o tym, jak kierowcy będą się zachowywać i jaka będzie częstotliwość ruchu na tym odcinku. Może się okazać tak, że w związku z wyremontowaną Drogą Krajową 91 kierowcy zmienią swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Natomiast działań prewencyjnych w postaci ograniczenia tonażu na tę chwilę nie bierzemy pod uwagę, ponieważ budowa tej drogi ma inne przeznaczenie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.