Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

zalany zgierz
Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

Nawałnica przeszła nad regionem. Podtopiony szpital w Zgierzu

Zaledwie w ciągu kilku minut ulice w Zgierzu zamieniły się w rwące potoki. Oberwanie chmury wyrządziło sporo szkód. Strażacy do tej pory wypompowują wodę z zalanych budynków.


fot. Jarosław Turała/facebook.com

Gwałtowna burza, która przeszła nad regionem, wyrządziła najwięcej szkód w Łodzi, Zgierzu i Brzezinach. Ponad 50 interwencji w krótkim czasie miała straż pożarna w powiecie zgierskim. Pozalewane zostały prywatne posesje a także szpital zakaźny.

Podczas ulewy zalany został parter Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu, który jest obecnie szpitalem jednoimiennym dla chorych z koronawirusem. W tym momencie pacjentom przebywającym w szpitalu nie zagraża niebezpieczeństwo. Odłączona została część aparatury, niesłużącej do ratowania życia.

– Mamy problemy ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Woda wdarła się też do laboratorium i do oddziału izotopów. Od razu zostały poinformowane służby. Pięć jednostek straży pożarnej wypompowuje wodę. Sytuacja na tę chwilę jest opanowana, choć problemem jest wjazd do szpitala. Jest on cały zalany – mówiła dla Radia Łódź Monika Kilar-Błaszczyk, zastępca dyrektora szpitala do spraw technicznych.

Po nagłym oberwaniu chmury straż pożarna w regionie łódzkim wyjeżdżała już 170 razy. Przechodzące przez województwo łódzkie burze i silne deszcze spowodowały 170 interwencji strażaków. Większość to interwencje do podtopień. Zalane są piwnice domów i obiektów użyteczności publicznej. Najtrudniejsza sytuacja jest w Łodzi, gdzie były 63 interwencje. W powiecie zgierskim było ich 53, a w brzezińskim 15.

Zalana droga krajowa w Zgierzu
fot. Krzysztof Matusiak
Strażacy wypompowują wodę z piwnicy domu w Zgierzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.