Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny Łęczyca

Najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w Łęczycy bez monitoringu!

Kamera na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Kaliską zepsuła się na początku marca. Kiedy okazało się, że jej naprawa nie jest możliwa, kamera została zdjęta. Kiedy skrzyżowanie będzie monitorowane?

Na skrzyżowaniu w pobliżu urzędu miejskiego bardzo często dochodzi do zdarzeń drogowych, również z udziałem pieszych. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo ważny jest monitoring w tym miejscu.

Przy okazji konieczności wymiany zepsutej kamery, nowy sposób monitorowania skrzyżowania ma być bardziej efektywny. Dotychczasowa kamera skierowana była w jeden punkt i nie rejestrowała wszystkich zdarzeń.

– Kamera na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Konopnickiej została zdemontowana. Analizowana jest możliwość zakupu jednej kamery obrotowej lub kamer stacjonarnych. Koszt takiej inwestycji oscylowałby w granicach 14 tysięcy złotych, jednakże jej realizacja jest utrudniona ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 – informuje Mateusz Kucharski z magistratu.

Kamera obrotowa obejmie swoim zasięgiem całe skrzyżowanie. W przypadku wyboru kamer stacjonarnych, byłyby skierowane w różne strony skrzyżowania tak, żeby jednocześnie był podgląd na cały jego obszar.

Obecnie w Łęczycy jest 12 kamer.