Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki

Najmłodsza radna powiatowa

PrażnowskaWiesław Łaziński przestał pełnić obowiązki zastępcy wójta gminy Grabów. Wójt Tomasz Pietrzak odwołał go ze stanowiska w dniu 19 stycznia. Obowiązki wicewójta od minionego wtorku przejął Krzysztof Ogórek, radny powiatu łęczyckiego.
Żeby objąć posadę zastępcy wójta, Krzysztof Ogórek musiał zrzec się mandatu radnego, ustawa zabrania bowiem pełnienia tych dwóch funkcji jednocześnie. – Złożyłem oświadczenie do komisarza wyborczego o zrzeczenie się mandatu radnego powiatu łęczyckiego. W terminie do 14 dni powinienem otrzymać informację o uchyleniu mi mandatu – wyjaśnia K. Ogórek. – Do rady powiatu łęczyckiego na moje miejsce powołana zostanie osoba, która w moim okręgu wyborczym miała drugi wynik w wyborach.
W przypadku okręgu wyborczego nr 3, w którym wygrał Krzysztof Ogórek, obejmującego gminę Świnice Warckie i gminę Grabów na drugim miejscu w wyborach była Sylwia Prażnowska. Otrzymała 358 głosów. Po zaprzysiężeniu, będzie najmłodszą radną powiatu łęczyckiego, ma 27 lat.
– Na pewno będę chciała realizować wszystkie swoje założenia, które przedstawiałam w kampanii wyborczej – komentuje S. Prażnowska. – Dziękuję tym, którzy oddali na mnie swój głos.
tekst i fot. (MR)

Komentarze są wyłączone.