Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W DPS – na razie – bez zakażeń!

Pozytywne informacje napłynęły w sprawie Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie, w którym niedawno odnotowano zakażenie koronawirusem u jednej z opiekunek. Ostatnie badania pracowników oraz wymazy pobrane od 20 podopiecznych nie wykazały wirusa SARS-Cov-2.

– Kamień spadł mi z serca. Bardzo martwiłam się o mamę. Akurat była wśród przebadanych podopiecznych. Gdy usłyszałam, że jedna z opiekunek ma koronawirusa, to naprawdę miałam czarne myśli. Ta wiadomość, że nie doszło do zakażeń wśród niektórych podopiecznych, jest na pewno niewyobrażalną ulgą – usłyszeliśmy.

Opiekunka, która wcześniej miała dodatni wynik na COVID-19, jest już zdrowa. Ostatnie testy nie wykazały u niej wirusa SARS-Cov-2.

Niestety, nie wiadomo jeszcze jaki jest stan zdrowia u pozostałych 57 pensjonariuszy. Jak się dowiedzieliśmy, ponowne testy u wszystkich pracowników a także podopiecznych mają zostać przeprowadzone w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia nie napawały optymizmem.

Spośród wszystkich 49 wyników, 1 był dodatni, przy czym opiekunka przebywająca na kwarantannie, nie wykazywała żadnych objawów zakażenia. Zgodnie z zaleceniami sanepidu niektórzy mieszkańcy placówki też przeszli testy.

– Pracujemy dalej zachowując wszystkie możliwe środki ostrożności, stale monitorując stan zdrowia pensjonariuszy. Żaden z naszych podopiecznych nie wykazuje objawów zakażenia – mówiła wówczas dyrektor placówki Joanna Dobros.

W DPS-ie przebywa obecnie 77 podopiecznych.

– Czekamy na powtórkę badań. Procedury związane z badaniami personelu i podopiecznych koordynuje sanepid – mówi Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski. – Jesteśmy dobrej myśli…