Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Na co pójdą te pieniądze? – pytają mieszkańcy władz Łęczycy

Sprzedaż działek ogłoszona przez urząd miasta zaniepokoiła niektórych mieszkańców.

– Za jakie pieniądze urząd sprzedaje grunty i na co zostaną środki ze sprzedaży przeznaczone? – pytają łęczycanie. – Nikt nic nie wie, a przecież działki to nasze wspólne mienie.

Oficjalna informacja na temat sprzedaży działek była publikowana w mediach zgodnie z obowiązującymi zapisami ustawy o finansach publicznych. 26 października br. w urzędzie miejskim odbyły się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż 7 działek o wielkości od 852 mkw do 1117 mkw. Cena wywoławcza wynosiła od 89 tys. zł do 115 tys. zł (w tym 23% VAT) i zależna była od powierzchni. W wyniku przetargów sprzedane zostały 3 działki.

Urząd miasta zapewnia, że sprzedaż działek jest transparentna a dochody uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na potrzebne inwestycje w mieście.

– Dochód ze sprzedaży nieruchomości stanowiących własność miasta Łęczyca zaplanowany był w budżecie na rok 2020 w wysokości 1 670 000 zł, więc sprzedaż gruntów jest realizacją zadania budżetowego. Przeznaczenie środków finansowych ze sprzedaży gruntów również było zawarte w budżecie, po stronie wydatków, na realizację takich inwestycji jak zagospodarowanie zalewów miejskich, budowa budynku socjalnego wielorodzinnego czy budowa pumptracku – informuje Mateusz Kucharski z łęczyckiego ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.