Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Mieszkańcy zdecydują o szczegółach inwestycji

plac

Czy między blokami mają być posadzone drzewa? A może wybudowane boisko? M.in. na takie konkretne decyzje będą mieli wpływ mieszkańcy osiedla przy ul. Staszica.
Kilka dni temu na osiedlu rozpoczęły się długo oczekiwane prace związane z wymianą starych płyt chodnikowych i modernizacją międzyblokowego skweru. Chodniki będą teraz z kostki brukowej, natomiast sprawa skweru jest wciąż otwarta.
– Przez lata mieszkańcy osiedla skracali sobie drogę idąc tym skwerkiem – mówi Jan Kwasiborski. – Robotnicy usunęli już stare płyty chodnikowe a lokatorzy pobliskich bloków zastanawiają się jak teraz zostanie ten skwer zrobiony. Jedni słyszeli, że ma być tu boisko. Inni mówią o nasadzeniach.
Kazimiera Czaplińska, która z wnuczką Amelką wyszła na plac zabaw, również zastanawia się nad rozpoczętą inwestycją na osiedlu.
– Mam nadzieję, że osiedle wypięknieje – usłyszeliśmy.
O tym, jak będzie wyglądał teren między blokami będą mogli zadecydować mieszkańcy.
– Wszelkie sugestie i propozycje aranżacji skweru można zgłaszać na zebraniach grup członkowskich, które rozpoczną się 4 maja – informuje Piotr Piętka, prezes Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Faktycznie, mamy różne pomysły na skwer. Myślimy o boisku, ale również o wsadzeniu tam kilku drzew i postawieniu ławek. Jest jeszcze jedna opcja, związana z ustawieniem urządzeń do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Czekamy na to, co wybiorą mieszkańcy.
Spółdzielnia mieszkaniowa zamierza również zmodernizować na osiedlu trzy place zabaw.
tekst i fot. (stop)

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem powinno powstać w tym miejscu urzadzenia do ćwiczeń , ponieważ mieszkają na tym osiedlu i w poblizu duzo starszych a równiez młodych osoób które potrzebują ćwiczeń . Dobrym tez pomysłem jest wybudowanie boiska tylko za tym idzie jakie? do piłki nożnej , siatkowej czy tez koszykówki . Boisko do piłki nożnej powstało juz kikla lat temu i niedawno zostało odnowione a wiec przydało by sie boisko do piłki siatkowej . Napewno kształciło by młodych ludzi i napewno nie tylko te osiedle by z tego skorzystało ale równiesz inni . Pozdrawiam 🙂

Komentarze są wyłączone.