Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Województwo

Mieszkańcy wraz z policjantami szukali zaginionej w lesie

Alarm dla całego stanu jednostki, zaangażowanie pozostałych służb ratunkowych, ale też okolicznych mieszkańców, w poszukiwania zaginionej osoby przyniosły efekty. Policja apeluje do amatorów wędrówek po lasach o rozsądek i odpowiednie przygotowanie się do takiej formy spędzania wolnego czasu.

Lato sprzyja wycieczkom do lasu, czy to w formie rekreacyjnej, czy też w poszukiwaniu płodów runa leśnego. Niestety jak pokazuje doświadczenie z lat ubiegłych, ale i ostatni odnotowany przypadek, wiele osób nadal w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu.

10 lipca 2021 roku, przed godz. 15.00, opoczyńska policja została powiadomiona o zaginięciu w lesie 78-letniej kobiety. Ze zgłoszenia wynikało, że cierpiąca na kłopoty z pamięcią mieszkanka powiatu opoczyńskiego około godz. 9.00 wyszła do pobliskiego rozległego lasu i do chwili zgłoszenia nie wróciła do domu. Sytuacje komplikował fakt, że 78-latka nie miała przy sobie telefonu komórkowego, a miejscowość w której kobieta mieszka otoczona jest rozległymi lasami.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionej. Na szczęście niespełna dwie godziny od zgłoszenia, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego w lesie w pobliżu linii kolejowej zauważył zaginioną 78-latkę. Policjanci, potwierdzili tożsamość kobiety, która została przekazana pod opiekę zatroskanej rodziny.

Z doświadczeń policji wynika, że najczęściej w lesie gubią się starsze osoby, które  straciły orientację w terenie i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Taka sytuacja, kiedy starszą osobę (często wymagającą przyjmowania stałych lekarstw) w lesie zastaje zmrok,  stanowi zagrożenie dla jej zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.