Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Powiat zgierski

Mieszkańcy toną w błocie

Na niektóre drogi w mieście potrzeba by samochodu terenowego. Przeprawa gruntówkami na których zalegają kałuże i błoto jest istnym koszmarem.

W Ozorkowie dróg nieutwardzonych, przede wszystkim gruntowych, jest ok. 19 km.

Krytyka płynie m.in. z Tartacznej, która wygląda jak ser szwajcarski a także kompletnie zabłoconej Rzemieślniczej.

Na Tartacznej dziura na dziurze

– Drogi gruntowe o najgorszym stanie technicznym będą utwardzane tłuczniem betonowym oraz równane sprzętem mechanicznym (w tym również ulica Tartaczna i Rzemieślnicza). W ostatnim czasie drogi gruntowej, jak np. ul. Północna, ul. Zielona, odcinek ul. Suchej, odcinek ul. Przejazd były utwardzane destruktem asfaltowym – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.
Jak co roku po okresie zimowym drogi gruntowe wymagają remontów, które już zaplanowano w najbliższym czasie – termin prowadzenia prac uzależniony jest od warunków pogodowych.
Urząd przyznaje, że ze względu na ograniczenia finansowe nie wszystkie drogi mogą zostać przebudowane w sposób oczekiwany przez mieszkańców.
Obecnie na terenie miasta trwają prace przy przebudowie szeregu dróg w centrum miasta (ul. Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego) oraz na ul. Orzeszkowej. Na ul. Konopnickiej trwają prace związane z przebudową drogi (z nawierzchni gruntowej na kostkę betonową). Drogi te wymagały przebudowy ze względu na ich stan techniczny.
W bieżącym roku planuje się przebudowę ul. Listopadowej ( na odcinku od ul. Żwirki do ul. Mickiewicza).