Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Mieszkańcy na zabawę nie mają co liczyć!

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż krzyżuje plany organizacji jakichkolwiek wydarzeń w mieście. W zamian za odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem imprezy miejskie – np. wspólne obchody Dnia Dziecka czy Turniej Rycerski, magistrat planował duże wydarzenie we wrześniu. Niestety, ono również się nie odbędzie.

Tegoroczne wakacje są niezwykle ubogie pod kątem atrakcji w mieście. Choć najmłodsi, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez muzeum na zamku i konkursach Domu Kultury w Łęczycy, to dorośli z żadnych imprez nie skorzystają. Po wakacjach to też się nie zmieni.

– Pierwotnym zamysłem była organizacja jednego, dużego wydarzenia, które miałoby się odbyć we wrześniu. Prowadzone już były rozmowy w tej sprawie z usługodawcami, ustalany konkretny termin wydarzenia i tworzony „szkic” imprezy. Jednakże, z powodu rosnących zakażeń wirusem SARS-CoV-2, podjęta została decyzja, aby nie organizować takiego wydarzenia – informuje Mateusz Kucharski z urzędu miejskiego w Łęczycy. – Należy podkreślić, że decyzja motywowana była głównie zdrowiem oraz życiem mieszkańców. Sytuacja związana z pandemią nie jest opanowana, notowane są notoryczne wzrosty zakażeń, dlatego też fundamentalnym celem jest zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ogniska w Łęczycy.

Z powodu niesłabnącej pandemii koronawirusa odwołana została także „Łęczyca w barwach jesieni”. To impreza organizowana co roku przez Dom Kultury w Łęczycy przyciągająca mieszkańców i turystów licznymi atrakcjami oraz stoiskami lokalnych artystów.

Niektórzy mieszkańcy narzekają na brak wydarzeń kulturalnych w Łęczycy, inni podchodzą do sprawy ze zrozumieniem. Bezpieczeństwo i zdrowie powinny być dla wszystkich wartością nadrzędną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.