Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Miarka się przebrała – twierdzi zarząd „Łęczycanki” i składa pozew przeciw radnej miejskiej

łęczycanka

Zarząd „Łęczycanki” twierdzi, że wypowiedzi radnej Katarzyny Jeleńskiej szkodzą interesom spółdzielni. Dlatego skierował sprawę do sądu. Przypomnijmy, że sprawa dot. planowanych instalacji domofonów.

– Trudno mi komentować wypowiedzi osób, które w temacie domofonów kierują się kłamstwami. Jednak od osób publicznych, również jako mieszkaniec Łęczycy i nie tylko, mogę wymagać podstawowej wiedzy, kultury osobistej, uczciwości i rzetelności wypowiedzi. Medialne wypowiedzi Pani Jeleńskiej o tym, że „ … powodem tej podwyżki są pustki w kasie spółdzielni … „ , bez sprawdzenia faktów, to Himalaje nieprawdy i cynizmu. Taka postawa uwłacza, w mojej ocenie, godności Radnej Miasta Łęczycy. Może to celowe działania ukierunkowane na wykreowanie osoby w drodze po kolejny mandat zaufania społecznego ???? Są to działania pełne obłudy i hipokryzji.  Zarząd S. M. „Łęczycanka”, nie może ich dalej tolerować, nie może tolerować działania na szkodę Spółdzielni i jej członków. Spółdzielnia traci wiarygodność w oczach opinii publicznej i kontrahentów, z którymi współpracuje lub zamierza współpracować. W związku z rozpowszechnianiem w przestrzeni publicznej nieprawdziwych informacji na temat Spółdzielni i Zarządu, złożyliśmy pozew do sądu – informuje Jarosław Pacholski, prezes „Łęczycanki”.  

Szef spółdzielni dodaje, że zarząd S. M. „Łęczycanka” zawsze szanuje wolę większości.

– W klatkach schodowych, gdzie większość lokatorów nie wyraża zgody,  spółdzielnia nie będzie naprawiać, ani instalować domofonów, nie będą też pobierane opłaty. Natomiast tam gdzie opłaty będą uiszczane przez mieszkańców, od miesiąca marca, naprawy będą wykonywane przez spółdzielnie. Jednocześnie w okresie letnim bieżącego roku, planujemy przystąpić do montażu pierwszych domofonów – mówi prezes Pacholski.