Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny

Made in China w Ozorkowie?!

Po niedawnym spotkaniu miejscowej władzy z przedstawicieli azjatyckiej firmy specjalizującej się w produkcji światłowodów w mieście jest szansa na gospodarcze ożywienie. W planach jest zatrudnienie sporej liczby pracowników i kooperacja z podmiotami działającymi w przemyśle wysokich technologii. Co z tego wyjdzie?

W Urzędzie Miejskim w Ozorkowie burmistrz Jacek Socha spotkał się z przedstawicielami azjatyckiej firmy, zainteresowanej uruchomieniem w Ozorkowie zakładu produkcyjnego. Firma to potentat w produkcji nowoczesnych technologii, działający w 70 krajach na kilku kontynentach, lider w swojej branży.

Inwestycja w Ozorkowie pozwoliłaby na zatrudnienie 170 osób; kadry kierowniczej i pracowników produkcji.

Burmistrz Jacek Socha zadeklarował wszelką możliwą pomoc ze strony miasta w zakresie uzyskania koniecznych pozwoleń i decyzji na ulokowanie zakładu w Ozorkowie.

– To poważny, duży inwestor, który stworzyłby nowe miejsca pracy w naszym mieście – mówi burmistrz J. Socha. – Plusem jest działanie w Ozorkowie Zespołu Szkół Zawodowych, z którym inwestor chciałby nawiązać współpracę w zakresie pozyskiwania pracowników.

Dowiedzieliśmy się, że Ozorków został wybrany przez Chińczyków nieprzypadkowo. Zdaniem Azjatów to właśnie w tym mieście są dobre warunki na realizację przedsięwzięcia. Trzeba jednak dodać, że Chińczycy, oprócz Ozorkowa, mają jeszcze na oku dwa miasta w Polsce.

– Nie wiemy, kto z nami konkuruje. Nie ukrywam, że mamy nadzieję, że firma z Chin, do realizacji swoich biznesowych planów, wybierze Ozorków – słyszymy od Mariusza Ostrowskiego, sekretarza miasta. – Rozmowy w magistracie były bardzo konkretne. Udzieliliśmy dokładnych i wyczerpujących informacji.

Władza uchyla rąbka tajemnicy. W urzędzie rozmowy dotyczyły lokalizacji firmy i możliwości rozbudowy istniejącej już infrastruktury. Rozważane są dwie opcje.

– Chińczycy są zainteresowani przejęciem terenu przy Armii Krajowej po zakładzie Fassaden Glas. Pojawiła się też kwestia dokończenia szkieletu, który od lat straszy w tym miejscu swoim wyglądem – mówi M. Ostrowski. – Jest jeszcze pomysł budowy zakładu od zera na terenie inwestycyjnym między Maszkowską a Słowackiego.

Chińczycy w najbliższym czasie mają ponownie skontaktować się z władzami w Ozorkowie. Być może wówczas poinformują o swojej decyzji, która – a jest na to duża szansa – będzie z korzyścią dla miasta i mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.