Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Ludzie są wściekli! – Jak długo jeszcze będziemy brnąć w tym błocie? – pytają

W czasie roztopów mieszkanie przy gruntowych ulicach to prawdziwa zmora dla zmotoryzowanych i pieszych mieszkańców. W tym roku śniegu było wyjątkowo dużo a przez nagłe ocieplenie topił się bardzo szybko. Mieszkańcy przez cały ubiegły tydzień psioczyli na trudne warunki na nieutwardzonych drogach.

Osiedle Królów Polskich, Osiedle Kwiatowe, podwórka wokół budynkach socjalnych przy ulicy Wrzosowej oraz Kopalnianej, ale także inne miejsca, gdzie nie sposób było ominąć błota.

– Kiedy przywiozłem mamę na szczepienie do przychodni na Konopnickiej, po prostu oniemiałem. Musiałem zaparkować samochód w znacznej odległości od wejścia, mimo że mama ma problemy z poruszaniem się, bo utopiłbym auto. W tym miejscu jest po prostu tragicznie – poinformował nas mieszkaniec Łęczycy.

Ogromnym problemem jest także objazd krajówki biegnący przy komendzie policji do garaży na osiedlu przy Dworcowej. Do dziur, na które kierowcy narzekają już od dawna, doszło błoto, kałuże i zniszczona zieleń.

– Kierowcy, żeby ominąć te wertepy zaczęli jeździć trawnikiem równolegle do drogi. Trawa jest całkiem zryta. Nie rozumiem, dlaczego miasto nie wyrówna tego odcinka? Przecież teraz jest to jedyny objazd dla remontowanej krajówki. Wiem, że gruntowny remont nie wchodzi w grę, ale zamówienie równiarki to chyba nie jest nic skomplikowanego – mówi Stanisław Stoliński, mieszkaniec osiedla przy ul. Dworcowej. – Miasto powinno o to zadbać, bo jeśli jakiś kierowca uszkodzi sobie auto na tych dziurach, będzie miał prawo domagać się odszkodowania.

Przy Wrzosowej narzekają głównie piesi. Od kiedy część terenu została ogrodzona pod potrzeby budowy kolejnego budynku socjalnego, możliwość dojścia do domów jest dość ograniczona.

– Jedyna droga prowadząca do budynków jest wąska i błotnista, chodnika nie ma na całej długości. Kiedy prowadziłam dziecko do szkoły, naprawdę nie było jak omijać błota. Zabierałam ze sobą ścierkę, żeby czyścić mu buty – mówi lokatorka z Wrzosowej.

O zgłoszone redakcji drogowe problemy zapytaliśmy w urzędzie miasta.

„Jak przekazuje dyrektor Adam Kujawa, „Zieleń Miejska” ma przygotowany harmonogram remontów ulic i chodników na ten rok, w myśl którego zaplanowano: remont ulicy Różanej, utwardzenie terenu na ulicy Marii Konopnickiej (przy nowym TBS), utwardzenie terenu na ulicy Słowackiego, wymianę nawierzchni na ulicy Zachodniej (odcinek prowadzący od Przedszkola nr 1 w stronę zachodnią) oraz utwardzenie terenu przy ulicy Marii Konopnickiej, czyli teren należący do miasta Łęczyca przy przychodni PULS. Pozostałe prace będą wykonywane na bieżąco, w miarę posiadanych środków i możliwości, a także dzięki współpracy z firmą STRABAG. 26 lutego został rozpoczęty remont ulicy Polnej, a niedługo rozpocznie się wyrównywanie terenu przy osiedlu na ulicy Dworcowej (odcinek między komendą a Szkołą Podstawową nr 4). Natomiast co do remontu nawierzchni przy ulicy Wrzosowej, to na tę chwilę prowadzone są rozmowy z Wykonawcą związane z wyceną prac” – czytamy w informacji nadesłanej z magistratu.