Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Lokatorski konflikt. Rzucają jajkami w okna sąsiadki!

Przy ulicy Kopalnianej w Łęczycy lokatorzy budynków socjalnych skonfliktowali się z zakwaterowaną jakiś czas temu mieszkanką. Kobieta została przeniesiona z kamienicy przy ulicy Kaliskiej, gdzie lokatorzy także mieli jej dosyć.

Awantury i wyzwiska w kamienicy przy Kaliskiej spowodowane były zachowaniem lokatorki i jej agresywnego psa. Kobieta nie miała w mieszkaniu toalety, więc potrzeby fizjologiczne załatwiała do wiadra, które później opróżniała w zlewie na korytarzu. Konflikty narastały aż miasto podjęło decyzję o przeniesieniu uciążliwej mieszkanki. Na barakach miało być spokojnie. Nie minęło dużo czasu, i problem powrócił.

– Mamy już dosyć tej pani i jej psa. Swoje fekalia wylewa nam pod oknami a jej pies załatwia się przy naszych drzwiach, jest też agresywny. Na barakach jest dużo dzieci, tylko patrzeć, kiedy pies któreś ugryzie. Jak się nie uspokoi to nie będzie tutaj miała życia. Ciągle się kłóci i szczuje na nas psa. W czwartek ktoś już nie wytrzymał i wezwał straż miejską. Przecież ona ma toaletę w mieszkaniu, to po co załatwia się do wiadra? Chyba tylko na złość nam – poinformowała nas jedna z mieszkanek przy Kopalnianej.

Straż miejska podejmowała interwencję wobec uciążliwej lokatorki. Początkowo kobieta rozmawiała z funkcjonariuszami po czym zamknęła się w mieszkaniu i już nie chciała otworzyć drzwi.

– Tam problem jest złożony. Mieszkańcy rzeczywiście mówili nam o fekaliach wylewanych pod ich drzwi i o problemach z psem lokatorki. Jak usłyszeliśmy, często dochodzi do awantur. Ta pani z kolei twierdzi, że inni mieszkańcy ją dręczą i przezywają. Drzwi i okno ma polane farbą, są jakieś wulgarne napisy a ostatnio, jak nam powiedziała, w elewację i okno rzucano jajkami. Przyznała też, że toaletę w mieszkaniu ma zapchaną i nie może z niej korzystać. Pies ma aktualne szczepienia – mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Ten konflikt na pewno należy rozwiązać. W sprawę zaangażowaliśmy także MOPS. W tym tygodniu będą podejmowane dalsze działania.

Lokatorka na Kopalnianą przeniesiona została z Kaliskiej (fot. archiwum)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.