Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Kto jest winien? – pytają na „Osiedlu spokojnej starości”

Niedawno położone krawężniki przy kilku zatoczkach z pojemnikami na śmieci zostały zdewastowane. Niektórzy mieszkańcy osiedla podejrzewają, że odpowiadają za to kierowcy dużych śmieciarek przedsiębiorstwa komunalnego. Inni winę za zniszczenia zrzucają z kolei na kierowców aut należących do spółdzielni mieszkaniowej podjeżdżających po duże gabaryty.

Największe zniszczenia widoczne są przy zatoczce na Spokojnej. Naprzeciwko bloku z nr 12 ustawione są pojemniki na śmieci i w tym miejscu niedawno położone krawężniki nadają się do naprawy.

Kazimierz Mazurkiewicz spotkał się z naszym reporterem. Mieszkaniec osiedla uważa, że krawężniki zdewastowali kierowcy OPK.

– Są widoczne ślady dużego auta, które podjeżdżało pod pojemniki na śmieci. Jestem przekonany, że to kierowcy z komunalki są nieuważni. Zresztą łatwo będzie to sprawdzić, bo na pobliskim bloku jest kamera monitoringu – usłyszeliśmy od pana Kazimierza.

O podejrzeniach mieszkańca rozmawialiśmy z Grzegorzem Stasiakiem, prezesem Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

– Raczej jest to niemożliwe. Znam kierowców i nie posądzam ich o brak uwagi. To doświadczeni pracownicy. Być może winę ponoszą kierowcy ze spółdzielni mieszkaniowej, którzy też podjeżdżają ciężkim sprzętem po wystawiane w tym miejscu gabaryty. Oczywiście wyjaśnię sprawę, porozmawiam z kierowcami – zapewnia szef OPK.

Zdzisław Ewiak, wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej, również przekonuje, że kierowcy podjeżdżający po gabaryty krawężników nie mogli uszkodzić.

– Nie mamy aż tak ciężkiego sprzętu. Samochody nie są terenowe, dlatego zastanawiam się w jakim celu jakikolwiek kierowca ryzykowałby wjazd na wysokie krawężniki. Gdyby mieszkaniec, który zgłosił sprawę redakcji, przyszedł do nas i powiedział w jaki dzień doszło do zniszczeń, to moglibyśmy to sprawdzić na nagraniu z kamery – mówi Z. Ewiak.

Póki co, pytanie o sprawców zniszczeń krawężników jest bez odpowiedzi. Na osiedlu są też opinie, że krawężniki zostały zniszczone przez dostawców towaru do znajdującego się w pobliżu sklepu.