Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Krew polała się przed komendą policji w Łęczycy

„KochaMY- Pomagamy KREW odDAMY”- pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka krwi, którą zorganizowali policjanci z łęczyckiej komendy wraz z przedstawicielami klubu HDK PCK „Strażak” przy OSP w Łęczycy. Jej celem było uczczenie zbliżających się walentynek poprzez niesienie pomocy potrzebującym. Prosto z serca 31 krwiodawców oddało blisko 14 litrów krwi.

9 lutego 2021 roku o godz. 8.00 przed budynkiem łęczyckiej komendy zaparkował mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Łodzi. Na miejscu zbiórki zgłosili się przedstawiciele Klubu HDK Strażak przy OSP w Łęczycy, Straży Miejskiej oraz liczne grono mieszkańców naszego powiatu. Nie zabrakło funkcjonariuszy i pracowników cywilnych łęczyckiej komendy na czele z komendantem powiatowym mł. insp. Zbigniewem Gruszczyńskim. Zbiórka krwi odbyła się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Poza pomocą potrzebującym jej dodatkowym celem było uczczenie zbliżających się walentynek. Do oddania krwi zgłosiły się 34 osoby. Po badaniach zakwalifikowano 31 osób, które oddały blisko 14 litrów krwi. Każdy z krwiodawców otrzymał pamiątkowy button oraz pakiet słodkości. Nie ma większego wyrazu miłości jak bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy, że jesteście z nami

Przed budynkiem łęczyckiej komendy zaparkował mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Łodzi. Na miejscu zbiórki zgłosili się przedstawiciele Klubu HDK Strażak przy OSP w Łęczycy, Straży Miejskiej oraz liczne grono mieszkańców naszego powiatu. Nie zabrakło funkcjonariuszy i pracowników cywilnych łęczyckiej komendy na czele z komendantem powiatowym mł. insp. Zbigniewem Gruszczyńskim. Zbiórka krwi odbyła się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Poza pomocą potrzebującym jej dodatkowym celem było uczczenie zbliżających się walentynek. Do oddania krwi zgłosiły się 34 osoby. Po badaniach zakwalifikowano 31 osób, które oddały blisko 14 litrów krwi. Każdy z krwiodawców otrzymał pamiątkowy button oraz pakiet słodkości. Nie ma większego wyrazu miłości jak bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy, że jesteście z nami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.