Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Konkurencja na Przejazd. Obawy w centrum miasta

W centrum Poddębic handlowcy nie ukrywają, że powstanie nowej komercyjnej nieruchomości naprzeciwko ich punktów może przysporzyć problemów.

– To dość długi budynek w którym może działać sporo sklepów. Już teraz działalność prowadzi fryzjer i sklep odzieżowy. Niedawno pojawiła się informacja o możliwości wydzierżawienia kolejnego pomieszczenia. Nie ukrywam, że obawiam się konkurencji – mówi jeden z handlowców.

W trudnych czasach pojawienie się nowego gracza na rynku budzi jeszcze większe obawy, niż wcześniej. Właściciele punktów po lewej stronie ul. Przejazd (w kierunku targowiska) bacznie obserwują rozwój sytuacji.

– Już jak zaczęła się budowa tego długiego pawilonu wiedziałam, że ta inwestycja może nam zagrozić – słyszymy od sprzedawczyni. – Na szczęście, jak na razie, naprzeciwko nie działają jeszcze w tej branży co my. I oby tak zostało.

Nie ma co ukrywać, że w mieście trwa walka o klienta. Pandemia sprawiał, że kupujących jest znacznie mniej. Dla każdego przedsiębiorstwa spadek liczby klientów może być przysłowiowym gwoździem do trumny.