Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Kierownik USC przejdzie do gminy?

błaszczyk monikaMonika Kilar – Błaszczyk, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego nie zaczyna pracy jako sekretarz gminy Łęczyca. W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że miało to nastąpić z dniem dzisiejszym (12 stycznia). Na razie jednak, dalej będzie w USC.
– Pani Monika Kilar – Błaszczyk rozmawiała ze mną na temat pracy w urzędzie gminy Łęczyca, ale jeszcze nie wiem, kiedy miałoby to nastąpić. Jeżeli taka będzie decyzja, to na kierownika USC prawdopodobnie zostanie ogłoszony konkurs – informuje burmistrz Krzysztof Lipiński. – Być może wśród obecnych pracowników UM znajdą się osoby z wymaganymi kwalifikacjami i chęcią do objęcia stanowiska kierownika USC.
Sama zainteresowana potwierdza, że myślała o zmianie pracy. – Byłam osobiście u mojego obecnego pracodawcy i rozmawiałam o swoich planach, ale na dzień dzisiejszy zostaję w Urzędzie Stanu Cywilnego, nie da się odejść z dnia na dzień, należy pewne sprawy zakończyć, jest teraz dużo pracy. Poza tym, z tego co wiem to obecna pani sekretarz w UG Łęczyca ma umowę do końca miesiąca i prawdopodobnie na to stanowisko zostanie ogłoszony konkurs. To, że chciałabym złożyć swoje dokumenty aplikacyjne, nie oznacza, że ja ten konkurs wygram, bo w Łęczycy jest wiele wykształconych i kompetentnych osób – komentuje Monika Kilar – Błaszczyk.
(MR)