Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Kierowcy są wściekli. Ciężarówki korkują Łęczycę!

Od ponad pół roku kierowcy poruszający się po Łęczycy muszą liczyć się z utrudnieniami. Przez trwający remont krajówki korki tworzą się nie tylko na remontowanych odcinkach drogi, ale także na ulicach dojazdowych. Jak mówią zmotoryzowani, do pogorszenia sytuacji w znaczny sposób przyczyniają się kierowcy ciężarówek jadących tranzytem przez miasto, mimo znaków zakazu ustawionych w promieniu kilkunastu kilometrów wokół Łęczycy.

Każdego dnia mocno korkuje się ulica Belwederska w kierunku skrzyżowania z drogą krajową 91. Kierowcy również na ulicy Ozorkowskiej często stoją w długim sznurze samochodów.

– Dobrzy by było, aby ktoś wreszcie zajął się pojazdami ciężarowymi na obcych tablicach rejestracyjnych. Rozumiem samochody wjeżdżające do miejscowych firm transportowych, ale co tu robi ciężarówka z Gdańska czy Zielonej Góry, przecież w Gostkowie czy Krośniewicach od początku remontu ustawiono znaki zakazujące wjazdu samochodom ciężarowym oprócz wjazdów docelowych – mówi kierowca z jednej z łęczyckich firm transportowych.

– Jak tak dalej pójdzie, to wszystko stanie, szczególnie w piątki po południu jest tragicznie – wtrąca inny pracownik branży transportowej. – Czy nasza policja kontroluje ciężarówki jadące przez Łęczycę, których z uwagi na remont krajówki w ogóle nie powinno być w naszym mieście?

Policja wyjaśnia.

– Utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Łęczycy spowodowane są przebudową drogi K-91, gdzie na wyznaczonych odcinkach ruch odbywa się wahadłowo. Dodatkowo od kilku tygodni prace budowlane przeniosły się w rejon skrzyżowania z ul. Belwederską (strona zachodnia) co w znacznym stopniu utrudnia wyjazd pojazdów z tej ulicy, a co za tym idzie tworzenie się korków. Przed rozpoczęciem remontu, wykonawca umieścił na głównych ciągach komunikacyjnych informację o ograniczeniach skierowanych do kierowców ciężarówek jadących do Łęczycy. Zaznaczyć należy, że znaki zawierają ograniczenia, m.in. „nie dotyczy wjazdów docelowych” – wyjaśnia asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy. – Mając powyższe na uwadze, policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na stosowanie się do obowiązujących ograniczeń przez wskazane pojazdy. Ostatnie takie działania były prowadzone w połowie września, gdzie w rezultacie policjanci ujawnili 6 takich przypadków. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami. Takie działania będą kontynuowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.