Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków

niedzielski

Minister Adam Niedzielski podczas konferencji 14 kwietnia ogłosił przedłużenie obostrzeń z pewnymi wyjątkami. Rodzice będą mogli liczyć na opiekę dla dzieci w przedszkolach i żłobkach już najbliższego poniedziałku.

„Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że przyrosty zachorowań w stosunku do zeszłego tygodnia wynikają z niższych wyników w ubiegłym tygodniu spowodowanych świętami” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji i poinformował, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu restrykcji. Jest jednak pewien wyjątek. Dotyczy on przedszkoli i żłobków. Placówki te zostaną otwarte 19 kwietnia.

Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków

– ogłosił  Adam Niedzielski. „Przywracamy możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.” – dodał i poinformował, że wszystkie pozostałe obostrzenia będą obowiązywały do 25 kwietnia. Niedzielski powiedział także o planach rządu dot. wsparcia obywateli po pandemii. 

Zdecydowanie widzimy, że odbudowa zdrowia osób, w tym szczególnie dzieci, po pandemii, to zagadnienie, które wymaga zdefiniowania nowych projektów

– powiedział minister zdrowia i stwierdził, że jednym z priorytetowych kierunków będzie psychiatria.

Przedszkola i żłobki otwarte od 19 kwietnia. A kiedy otwarcie szkół?

Począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym

– zapewnił ostatnio szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Możemy zatem spodziewać się tego, że wkrótce zostaną otwarte także szkoły.