Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Jak wypadł gimnazjalny egzamin?

gim

Młodzież gimnazjalna w całym kraju zmierzyła się z egzaminami końcowymi. Trzecioklasiści przez trzy dni minionego tygodnia rozwiązywali zadania sprawdzające ich wiedzę. Wyniki będą kluczowe, żeby dostać się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.
We wtorek odbył się egzamin z części humanistycznej, w środę z części matematyczno – przyrodniczej, w czwartek młodzież zmierzyła się z językami obcymi. Czy było łatwo? Zdania są podzielone. – Matematyka sprawiła nam najwięcej problemów, zadania nie były łatwe. Z części humanistycznej jesteśmy zadowolone. Do napisania było opowiadanie o podróży podczas której ktoś stał się sławny. Można było puścić wodze fantazji – relacjonują łęczyckie gimnazjalistki. – Język angielski też był prosty. Mamy dobre przeczucia i z niecierpliwością czekamy na wyniki. Stres oczywiście był, ale udało się nad nim zapanować i skupić się na rozwiązywaniu zadań. Sprawdzałyśmy sobie odpowiedzi, może nie wyszło wszystko idealnie, ale na pewno będzie nieźle. Nie powinno być problemów, żeby dostać się do dobrej szkoły.
Podobnie jak uczniowie, poziom egzaminów oceniają nauczyciele. – Matematyka była trudna, zadania wymagały w znacznej mierze umiejętności logicznego myślenia. Najważniejsze są jednak odczucia naszych uczniów, którzy różnie oceniają poziom trudności – komentuje Wanda Lepczak, dyrektor łęczyckiego gimnazjum. – Egzaminy napisało 127 uczniów.
Egzaminy kończące gimnazjum sprawdzają wiadomości i umiejętności nabyte w toku kształcenia.
tekst i fot. (MR)