Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Inwestycja kosztowała 6 milionów zł. – Wszystko działa jak należy – mówi wójt Zbigniew Wojtera

Nowoczesna i w pełni zautomatyzowana Stacja Uzdatniania Wody w Korytach (gm. Daszyna) została już gruntownie wyremontowana i rozbudowana. Inwestycja kosztowała 6 milionów złotych.

W ramach inwestycji przeprowadzono kompleksową modernizację Stacji Uzdatniania Wody. Praktycznie wszystko jest nowe. W pełni zautomatyzowany system połączony jest i współpracujący ze stacją w Mazewie, która wcześniej obsługiwała większość gminy. W Korytach działają cztery studnie, wydajność stacji jest nieporównywalnie zwiększona. Położony został nowy wodociąg biegnący od studni głębinowej do stacji uzdatniania wody. Dobudowana została część budynku, w której znajdują się areatory do napowietrzania wody. Przygotowany został także nowy zbiornik popłuczyn, wymienione wszystkie rury, wyremontowane pomieszczenie socjalne i hala główna. Cały budynek przeszedł termomodernizację a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.

– Wszystkie prace już się zakończyły. Wszystko działa jak należy. Póki co, nie stwierdziliśmy żadnych uchybień – mówi Zbigniew Wojtera, wójt gminy Daszyna.

Na modernizację SUW w Korytach gmina otrzymała 85% dofinansowania z funduszy unijnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.