Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Hurra! Wakacje!

wakacje2Poranne wstawanie, kartkówki, zadania, egzaminy… to wszystko już za uczniami. Teraz liczy się tylko wakacyjna laba.
W piątek, w galowych strojach,  uczniowie  świętowali zakończenie roku szkolnego. W towarzystwie rodziców i dziadków czekali na świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Niezależnie od tego, czy na papierze figurował czerwony pasek, czy też nie, dzieci były zadowolone i podekscytowane perspektywą wolności od szkoły.
Uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej nr 4 w Łęczycy, Nicola Tomes, na pytanie, czy cieszy się z nadchodzących wakacji, kiwa głową.
– Cieszę się. W szkole jest fajnie, ale nie będę za nią tęskniła – mówi z uśmiechem.
Radość dziewczynki podzielały starsze koleżanki z klasy 5 c, ale nie chciały się chwalić swoimi dobrymi wynikami szkolnymi, chociaż nie kryły zadowolenia i uśmiechów. Wakacje dla dzieci to czas zabaw i odpoczynku, dlatego zaskoczyła nas wypowiedź trzecioklasisty Tomasza Piesika, który wolny czas planuje poświęcić na naukę:
– Wychowawczyni mówi, że jestem najlepszy w klasie, za rok też chcę być najlepszy i zdać z czerwonym paskiem – słyszymy od prymusa.
Szóstoklasiści będą musieli po wakacjach wybrać gimnazjum.
Miałyśmy zakończenie roku szkolnego i było nam bardzo smutno. Teraz odbieramy tylko świadectwa i jest trochę lepiej, ale i tak będziemy tęsknić, bo rozstajemy się z klasą – mówi Karolina Kabała.
Większość z nas wybiera się do Gimnazjum w Łęczycy, ja idę do Topoli Królewskiej – dodaje Anna Simon.
Dzieciom gratulujemy wyników w nauce i życzymy wymarzonych i bezpiecznych wakacji. Do szkół uczniowie wrócą 2 września.
Tekst i fot. (kb)