Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Temat główny Warto przeczytać

Dziś obchodzimy Dzień Ojca

W Polsce tradycja tego święta sięga 1965 roku.

Obchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych. Po ustanowieniu Dnia Matki pojawiły się głosy, by powstały święta również dla pozostałych członków rodziny. Pierwsze obchody Dnia Ojca odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. W różnych państwach ojcowie świętują w różnych dniach. We Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca (dzień świętego Józefa), na Litwie święto przypada w pierwszą niedzielę czerwca, a w Austrii w drugą niedzielę czerwca.

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy od 1965 roku zawsze 23 czerwca. W ten dzień składamy naszym Tatom życzenia, dziękujemy im za pomoc i trud, jaki włożyli w nasze wychowanie.

Choć Dzień Ojca ma już w naszym kraju kilkudziesięcioletnią tradycję, święto to wciąż nie jest tak popularne jak przypadający w maju Dzień Matki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że nadal istnieje społeczne przekonanie, że to więź matka-dziecko jest najważniejsza w wychowaniu. Psychologowie mówią jednak, że rola taty jest tak samo istotna. Ich zdaniem, to właśnie ojcowie wytyczają granice, uczą wykonywania obowiązków i ponoszenia konsekwencji. Stawiają wymagania, ucząc w ten sposób jak pokonywać życiowe trudności. Miłość ojcowska inspiruje do pracy nad sobą, do samodoskonalenia, rozwijania umiejętności. Tata stanowi też pierwszy wzorzec męskości dla syna i córki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.