Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Dostaje się urzędnikom. Czy słusznie?

Wiele negatywnych komentarzy towarzyszy decyzji o zmianie w funkcjonowaniu urzędu miasta. Część mieszkańców nie szczędzi słów krytyki pod adresem urzędników, którzy przeszli niedawno na system rotacyjny i pracują zdalnie w domach.

Obecnie praca urzędnika wygląda w ten sposób, że w magistracie jest co drugi dzień. Niektórzy uważają, że urzędnicy pracują „na pół gwizdka”.

– To dość sprytne posunięcie i moim zdaniem wykorzystywanie sytuacji pandemicznej do pracy na zwolnionych obrotach. Bo jak taki urzędnik wypełnia swoje obowiązki w domu? Przecież to jakiś absurd. A jeżeli już przychodzą w kratkę do urzędu, to powinni mieć zmniejszoną pensję – uważa jeden z mieszkańców.

Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta, broni urzędników.

– To nie jest ich wina, że mamy pandemię. Wszystkie ostatnie decyzje związane z pracą rotacyjną w urzędzie podjęte zostały dlatego, aby urząd wciąż funkcjonował i nie zamknął się na dobre – słyszymy od sekretarza. – Opinia o tym, że praca zdalna jest nic nie warta nie jest sprawiedliwa. Urzędnik pracujący w domu nadal wypełnia swoje obowiązki. To, że nie przychodzi do pracy w urzędzie, nie oznacza, że ma wolne.

Sekretarz miasta, na swoim przykładzie, mówi o pracy zdalnej.

– Ja również pracuję co drugi dzień. Jednak odbieram poza urzędem masę telefonów w sprawach związanych z pracą, jestem wiele godzin przy komputerze. I to nie jest tak, że pracujemy od 8 do 16. Zdarza się, że w pracy zdalnej przekraczana jest liczba wymaganych godzin.

Swoją opinią o pracy zdalnej podzieliła się też jedna z urzędniczek ozorkowskiego magistratu.

– To zależy od człowieka, jaki ma stosunek do swoich obowiązków. Mówiąc kolokwialnie, jeśli ktoś bumeluje w urzędzie, to oczywiście również w domu nie będzie pracował. Jednak, jak urzędnik podchodzi poważnie do pracy, to można się spodziewać, że zdalnie także będzie solidnie pracował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.