Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Czyn społeczny pod pomnikiem Matki Boskiej

Bogdan Siwiński z Łęczycy zakasał rękawy i postanowił sam posprzątać przy niedawno odnowionym pomniku Matki Boskiej stojącym na placu Tadeusza Kościuszki. Widok mieszkańca szorującego podstawę monumentu to rzadkość.

B. Siwiński jest zadowolony, że miasto zdecydowało się przeznaczyć pieniądze na odnowienie pomnika Matki Boskiej. Sam wielokrotnie podkreślał, że pomnik powinien prezentować się godnie a jego zły stan spędzał mu sen z powiek. Mieszkaniec był nawet w tej sprawie u proboszcza parafii św. Andrzeja Apostoła, by z duchownym rozmawiać o finansowym wsparciu dla miasta na ten cel. W ubiegłym tygodniu Bogdan Siwiński sprzątał przy pomniku.

– Wiatr przywiał do pomnika różne śmieci, uschnięte liście, wszędzie pełno jest kurzu. Nie wygląda to dobrze i na pewno nie może tak zostać, dlatego przyszedłem zrobić porządek – mówi mieszkaniec Łęczycy. – Mamy tak wspaniałą historię naszego miasta, tyle zabytkowych i pamiątkowych miejsc, szkoda tylko, że niektóre z nich są zaniedbane. Figura Matki Boskiej jest odnowiona i powinien być wokół niej porządek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.