Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Parzęczew Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Czy wójt zapomniał o tym miejscu? – pytają mieszkańcy

Szczególnie w okresie wakacji taki teren mógłby być bardziej wykorzystywany. Rodziny z dziećmi pytają, dlaczego wójt Parzęczewa nie inwestuje w zalew.

– Przyszedłem z córką i psem na spacer. Robimy kółeczko wokół zalewu i wracamy. Nad wodą nie ma nawet gdzie usiąść. Te ławki, które są ustawione przy scenie, nie mają oparcia a poza tym są w widokiem na szuwary – powiedział nam spacerujący mężczyzna.

Ojciec dziewczynki dodał, że obok zalewu można by wybudować plac zabaw.

– Dzieciaki miałyby frajdę. To miejsce ma wielki potencjał, ale jest zaniedbane. Proszę spojrzeć ile leży butelek po alkoholu, jest też pełno śmieci. Zarośnięte brzegi i boisko, które jest bezużyteczne – usłyszeliśmy.

W sprawie zalewu wysłaliśmy mailem do urzędu gminy pytania. Czy wójt ma w planach modernizację tego miejsca, a jeśli tak, to kiedy?

– Gmina Parzęczew ma planach rewitalizację terenu nad zalewem w Parzęczewie. Pomysły na tę inwestycję były różne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży z terenu gminy zdecydowaliśmy o wybudowaniu na terenie przylegającym do zalewu pumptracka – mówi wójt Ryszard Nowakowski.

Pumptrack to tor mający kształt pętli przeznaczony głównie dla rowerzystów, chociaż z powodzeniem korzystają z niego również osoby jeżdżące na rolkach, desce czy hulajnodze. Po kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Parzęczewie będzie to kolejne miejsce, gdzie zarówno dzieci, młodzież jak również dorośli będą mogli aktywnie spędzać wolny czas.

– Poza pumptrackiem urządzony zostanie teren wokół zalewu. Wybudujemy oświetlone alejki ułatwiające poruszanie się po terenie wokół zbiornika. Znajdą się tam również elementy małej architektury takie jak ławki parkowe, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Dla wędkarzy zaplanowaliśmy wybudowanie czterech specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk. Od północnej strony zbiornika stanie zestaw sprawnościowy dla małych i dużych, natomiast po południowej stronie zaprojektowano nowy parking. Zaplanowano również nowe nasadzenia drzew oraz traw ozdobnych.

Wartość tej inwestycji szacuje się na ponad 3 mln złotych. Ogłoszenie przetargu zaplanowane jest pod koniec bieżącego roku, a termin zakończenia na rok 2023.

Inwestycja ta stanowi jeden z elementów projektu „Rewitalizacja miejscowości Parzęczew – etap IV” i realizowany jest przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

– Warto by pomyśleć o atrakcjach dla dzieci – mówią rodzice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.