HomeAktualności z regionuCzy w Poddębicach będą podwyżki za śmieci?

Czy w Poddębicach będą podwyżki za śmieci?

śmieci w poddębicach

Niektórzy mieszkańcy obawiają się podwyżek i pytają, czy w tym roku wzrosną ceny za odbiór odpadów komunalnych.

– Opłaty za odbiór odpadów komunalnych w 2021 roku będą na tym samym poziomie, co w roku bieżącym. Gmina ma podpisaną umowę na dwa lata – informuje Magdalena Jaworska z poddębickiego urzędu miasta.

Na podstawie uchwały Rady Miejskiej od 1 stycznia 2020 roku w Poddębicach opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 27 zł miesięcznie od jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane w sposób selektywny. Natomiast jeśli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, to stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 54 zł miesięcznie od jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

– Warto dodać, że gmina nie ustala cen za wywóz śmieci. W Polsce stworzono system, w którym samorząd stał się „niewolnikiem” firm odbierających odpady komunalne. To one decydują o wysokości cen i musimy się do nich dostosować, jeśli chcemy mieć systematyczny odbiór odpadów. Przepisy są takie, że gminy nie mogą do śmieci dopłacać, ani na nich zarabiać. Na wywóz śmieci składają się wszyscy mieszkańcy – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

UDOSTĘPNIJ:
Władze Łęczycy ma
17-latka podejrzana
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.