HomeAktualności z regionu17-latka podejrzana o zabicie noworodka! Ciało chłopca leżało na ziemi!

17-latka podejrzana o zabicie noworodka! Ciało chłopca leżało na ziemi!

Szpital w Łęczycy 3 stycznia powiadomił miejscową policję o 17-latce przywiezionej do ZOZ-u przez ojca. Nastolatka, prawdopodobnie kilka godzin wcześniej urodziła dziecko, twierdziła, że doszło do poronienia.

– Szpital zgłosił sprawę do nas, natomiast wszelkie czynności podejmowali w tej sprawie policjanci z KPP w Kutnie – informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Łęczycy zatrzymana została 17 – latka. Pozostaje to w związku z podejrzeniem spowodowania śmierci chłopca, którego urodziła w minioną niedzielę.

– W dniu 3 stycznia 2021 roku w późnych godzinach wieczornych KPP w Łęczycy została powiadomiona przez tamtejszy szpital o tym, że trafiła do niego przywieziona przez ojca 17 – latka, która jak stwierdził lekarz prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. 17 – latka twierdziła, że miało miejsce poronienie, a płód pozostał w łazience. Dziewczyna zamieszkiwała wraz z ojcem w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim. Niezwłocznie przeprowadzono tam oględziny. Zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. Prawdopodobnie 17 – latka ukryła je w łazience, za pralką. W pobliżu budynków gospodarczych, przy plastikowych pojemnikach, znaleziono leżące na ziemi ciało chłopca. Noworodek nie dawał oznak życia. Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego – dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo – lekarska sekcja zwłok, która dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany narzędziem tępokrawędzistym.

17 – latka przewieziona w niedzielę do szpitala na polecenie prokuratora została zatrzymana.

– Zebrane dotychczas dowody dają podstawę do przyjęcia, że najprawdopodobniej ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem z którym mieszkała i swoim o 7 lat starszym chłopakiem. Nie korzystała w przebiegu ciąży z pomocy lekarskiej. O ile usłyszy zarzut zabójstwa będzie jej grozić kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 25. W toku czynności zabezpieczono także telefony komórkowe i laptopa. Poddane zostały szczegółowym oględzinom, na dalszym etapie śledztwa będą przedmiotem pogłębionych ekspertyz i analiz – dodaje K. Kopania.

Czy w Poddębicach b
25-letni kierowca bm
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.