Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Czy koty są trute? Lokatorzy zwrócili się o pomoc do straży miejskiej

W piwnicy jednego z bloków przy ulicy Zachodniej w Łęczycy od pół roku mieszkają cztery koty. Urodziły się tam i zadomowiły, są dokarmiane przez niektórych lokatorów, ale innym przeszkadzają.

Choć miłośnicy zwierząt nie mają nic przeciwko mieszkającym w piwnicy kotom, to inni mieszkańcy bloku denerwują się na nieprzyjemny zapach unoszący się w piwnicy. Koty załatwiają swoje potrzeby na posadzkę. Jest brudno. Pamiętając, że w tym samym bloku kilka lat temu bezpańskie koty zostały otrute, a obecnie jeden z kociaków już zachowuje się nieswojo, jedna z mieszkanek skontaktowała się ze strażą miejską.

– Lokatorka poprosiła o pomoc, bo piwnica rzeczywiście nie jest odpowiednim miejscem do życia dla kotów, traktują ją jak swoją kuwetę. Może znajdą się mieszkańcy, którzy zechcą przygarnąć półroczne koty. Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 510-099-251 – mówi Tomasz Olczyk, komendant SM w Łęczycy.

Jak usłyszeliśmy od lokatorki, koty są przyzwyczajone do ludzi, ufne i zaczynają się łasić. Choć jedzenie mają wystawiane już na zewnątrz, nie mają szczególnie ochoty opuszczać piwnicy. Koty powinny mieć kochającego opiekuna, który będzie potrafił odpowiednio się nimi zająć.