Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Czas matur. Na początek język polski

Dziś punktualnie o 9.00 rano, do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym w Łódzkiem przystąpiło 17 tys. abiturientów, a w całym kraju ponad 250 tysięcy.

Uczniowie, na napisanie egzaminu z języka polskiego mają 170 minut. Każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym.

Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mają jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym.

Aby zdać egzamin dojrzałości, uczeń musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.

Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 20 maja, terminy wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzaminy ustne odbędą się od 19 do 21 maja.

Abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. Jej termin komisja wyznaczyła na dni od 1 do 16 czerwca.

Prace maturzystów sprawdzą przeszkoleni egzaminatorzy, a wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.

W tym roku egzaminy maturalne będą przeprowadzane zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.