Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Ci, którzy nie mają psów, chcą opodatkowania tych, co psy mają…

Niektórzy mieszkańcy Ozorkowa nie mogą już patrzeć na zapaskudzone psimi odchodami trawniki. Mają pomysł, jak skutecznie walczyć z problemem. Chcą ponownego opodatkowania właścicieli psów.

Nasz reporter spotkał się z lokatorką jednego z bloków przy Staszica.

– Pod blokiem i dalej na osiedlu na trawnikach jest pełno kup psów po których nie sprzątają właściciele. Co z tego, że są rozstawione psie pakiety. Mało kto z nich korzysta. Efekt jest taki, że trawniki przypominają jedną wielką kloakę. Rozmawiałam już w tej sprawie z sąsiadami. Dlaczego miasto nie wprowadzi podatku od posiadania psa? Uzyskane w ten sposób pieniądze można by przeznaczyć dla pracowników gospodarczych, którzy mogliby sprzątać psie odchody – usłyszeliśmy od mieszkanki (która psa nie posiada – przyp. aut.).

Jak na taki pomysł zareagował magistrat?

„Podatek od posiadania psa jako obowiązkowy zniesiono w 2008 r., od tego czasu gminy mogą, ale nie muszą pobierać opłaty za posiadanie psa. Decyduje o tym rada gminy. W Ozorkowie opłaty takiej nie wprowadzono i na chwilę obecną jej wprowadzenie nie jest rozważane” – informuje urząd miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.