Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Były radny z Ozorkowa… będzie doradzał prezydentowi

28-letni Łukasz Rzepecki, który był radnym w Ozorkowie, został doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. W czym będzie doradzał? Zajmie się sprawami młodych i kwestią sędziów pokoju.

Prezydent Andrzej Duda odwołał Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych; prezydent powołał też Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP; doradcami prezydenta zostali: Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski poinformował, że prezydent powołał nowych doradców etatowych: byłego posła Łukasza Rzepeckiego oraz Annę Surówkę-Pasek, która do tej pory była podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta.

Rzepecki będzie zajmował się sprawami młodych i kwestią sędziów pokoju.

– Były poseł Łukasz Rzepecki będzie ogromnym wzmocnieniem dla Kancelarii Prezydenta, będzie zajmował się sprawami ludzi młodych, kwestią sędziów pokoju, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi – powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski odpierał zarzuty o zbyt małym doświadczeniu Łukasza Rzepeckiego, wskazywał, że Rzepecki był m.in. przez dwie kadencje radnym, był posłem i ma „olbrzymie doświadczenie organizacyjne”. – Z całą pewnością jest ogromnym wzmocnieniem Kancelarii Prezydenta, pan poseł będzie zajmował się sprawami ludzi młodych, ale także sprawami prawnymi, choćby kwestią związaną z sędziami pokoju, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi – powiedział Spychalski.

Jak dodał, Rzepecki będzie etatowym doradcą prezydenta RP, Małgorzata Paprocka – będzie ministrem, sekretarzem stanu, a Anna Surówka-Pasek – obejmuje także funkcję etatowego doradcy prezydenta i będzie zajmowała się sprawami prawnymi, legislacją.

28-letni Łukasz Rzepecki jest byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu sieradzkiego. Z partii został wykluczony po tym, jak sprzeciwił się projektowi o Funduszu Dróg Samorządowych, a później krytycznie wypowiadał się o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Na krótko związał się z ugrupowaniem Kukiz 15. Zanim został posłem był również łódzkim radnym – był wówczas najmłodszym radnym. Wcześniej działał w samorządzie w Ozorkowie. W wyborach w 2019 roku już nie startował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.