Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Burmistrz zareagował na prośby mieszkańców

W Łęczycy, przy ulicy Belwederskiej, więcej miejsc parkingowych.

O kłopotach z zaparkowaniem auta na terenie miasta mogą mówić zarówno przyjezdni jak i zmotoryzowani mieszkańcy Łęczycy. Posiadający auta lokatorzy bloków przy ulicy Belwederskiej usytuowanych przy drodze prowadzącej nad zalew miejski od dawna sugerowali rozbudowę przestrzeni do parkowania samochodów.

– Po rozmowie z jednym z mieszkańców, Zenonem Kolińskim, zdecydowałem się kolejny raz przypomnieć burmistrzowi o naszej prośbie – mówi radny miejski, Karol Zieliński. – Tym razem reakcja była natychmiastowa. Burmistrz Paweł Kulesza podjął stosowne działania i pracownicy JB Zieleń Miejska rozpoczęli budowę parkingu.

Do rozmowy włącza się Zenon Koliński.

– Samochodów coraz więcej a miejsc do parkowania nie przybywa. Stąd nasze zadowolenie z dodatkowych 10 stanowisk – mówi łęczycanin. – Gdyby udało się jeszcze stworzyć kilka miejsc, bo moim zdaniem jest jeszcze możliwość rozbudowy parkingu ze względu na wolny teren.

Burmistrz Paweł Kulesza wyjaśnia, że teren wskazany przez mieszkańca na kolejne miejsca parkingowe jest położony zbyt blisko od skrzyżowania. To wyklucza, ze względów bezpieczeństwa, dalszą rozbudowę parkingu.