Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Burmistrz szuka winnych

lip
Burmistrz Krzysztof Lipiński złożył w miejscowej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. O co chodzi? O anonimowe ogłoszenia uderzające bezpośrednio w burmistrza publikowane w jednej z lokalnych gazet i na portalu internetowym.
Ostra krytyka działań burmistrza Lipińskiego już dwukrotnie pojawiła się w mediach. Zatroskani obywatele, bo tak podpisywane są ogłoszenia, nie zostawiają na włodarzu suchej nitki. Jak nie trudno się domyślić, burmistrzowi nie do końca się to podoba, mówi wprost o kłamstwach.
– Jako osoba pełniąca funkcję publiczną dopuszczam każdy rodzaj krytyki działań podejmowanych na zajmowanym przeze mnie stanowisku. Krytyka taka musi jednak być oparta na faktach – komentuje burmistrz Krzysztof Lipiński. – Te anonimowe ogłoszenia, których jedynym celem jest bezpodstawne oczernienie mnie w oczach opinii publicznej, naruszają nie tylko zasady współżycia społecznego, ale również prawo, dlatego skierowane zostało do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Łęczyckiej władzy chodzi przede wszystkim o ujawnienie, kto stoi za anonimowymi oszczerstwami.
– Do oceny mieszkańców Łęczycy pozostawiam fakt, że osoba, która dopuszcza się tych anonimowych pomówień nie ma odwagi zrobić tego pod własnym nazwiskiem. Pozostaje mieć nadzieję, że organy ścigania w toku prowadzonego postępowania ustalą nie tylko odpowiedzialność karną redakcji za bezrefleksyjne rozpowszechnianie kłamstw na mój temat, ale również prawdziwych inspiratorów tych niegodziwych działań – mówi burmistrz Lipiński.
(ms)