Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Burmistrz mówi o pieniądzach dla seniorów

Andrzej Olszewski na spotkaniu z senioramiPodczas środowego uroczystego obiadu z okazji Dnia Seniora, Andrzej Olszewski otrzymał gromkie brawa od członków Polskiego Związku Emerytów w Łęczycy. Powód? – Oczywiście pieniądze. Seniorzy liczą na dofinansowanie ich związku z budżetu miasta.
– Wiele jest w Łęczycy organizacji i stowarzyszeń, które zdecydowanie bardziej pukają do drzwi burmistrza niż państwo, dlatego zachęcam i proponuję wręcz, żeby nawet jutro złożyć jakąkolwiek informację o możliwości większego dofinansowania waszego związku i myślę, że będziecie państwo mieli odpowiedź pozytywną – usłyszeli zebrani z ust burmistrza Olszewskiego. – Mamy świadomość tego, że coraz więcej należy myśleć o środkach finansowych na osoby starsze i już dzisiaj w naszym budżecie to odczuwamy. Obiecuję, że jeżeli pismo do nas trafi, zostanie natychmiast rozpatrzone.
Emeryci uczcili swoje święto podczas spotkania w jednej z łęczyckich restauracji. Tego dnia oficjalnie podziękowali za 50 lat społecznej pracy Konstantemu Krauczunasowi, jednemu z najstarszych członków Związku Emerytów w Łęczycy. – Jestem naprawdę wzruszony, dziękuję wszystkim bardzo serdecznie – powiedział 85- latek, po czym zebrani zaśpiewali dla niego „Sto lat”.
– Młodsze pokolenia mają wobec nas dług wdzięczności. Za szczęśliwe dzieciństwo, radość i poczucie bezpieczeństwa, które mają dzięki naszym życiowym doświadczeniom i wpajaniu wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu – podsumowała Bożena Ociepa, przewodnicząca Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów. Seniorzy świętowali swój dzień do samego wieczora.
(MR)