Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Burmistrz Łęczycy zastanawia się ws. LGD

Burmistrz Łęczyca

Pod koniec ub. roku do zarządu LGD „Ziemia Łęczycka” wpłynęło pismo w sprawie przedstawienia radzie miejskiej w Łęczycy uchwały dotyczącej rezygnacji miasta z członkostwa w Lokalnej Grupie Działania „Ziemia Łęczycka”. Jak informuje burmistrz Paweł Kulesza – decyzja nie została jeszcze podjęta.

LGD „Ziemia Łęczycka” działa od 2015 roku i zrzesza cztery samorządy – miasto Łęczycę, gminę Grabów, gminę Daszyna i gminę Łęczyca. Członkostwo w LGD miasta w przyszłości jest niepewne.

– Na tę chwilę nie została podjęta decyzja o wystąpieniu z Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka”. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów co do realizacji ważnej inwestycji dla mieszkańców Łęczycy, ale i regionu, jaką byłoby utworzenie sztucznej plaży nad zalewami miejskimi i czekamy na odpowiedź ze strony LGD „Ziemi Łęczyckiej” – komentuje burmistrz Paweł Kulesza. – Rozważamy możliwość przystąpienia do Związku Miast Polskich. Ogólnopolskiej organizacji działającej od 1917 roku i zrzeszającej 334 miasta członkowskie. W jej skład wpisują się zarówno duże miasta takie jak Warszawa, Poznań, Katowice czy Gdańsk, ale również mniejsze Pabianice czy Kutno. Wierzymy, że tak duża organizacja pozwoli nam wspólnie lepiej wykorzystywać pozyskiwane środki. Jeżeli podjęlibyśmy decyzję o przystąpieniu do Związku Miast Polskich, musielibyśmy wówczas rozważyć sens członkostwa w innych organizacjach, takich jak choćby LGD „Ziemia Łęczycka” ze względów finansowych, bowiem członkostwo w LGD kosztuje nas 15 tysięcy złotych rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.