Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

boże ciało w łęczycy
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Boże Ciało w Łęczycy

Tradycyjna procesja, pomimo pandemii koronawirusa, w Łęczycy się odbędzie. Jak co roku podczas uroczystości Bożego Ciała mieszkańcy przejdą z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła do kościoła ojców Bernardynów. Wiernych będzie jednak obowiązywał reżim sanitarny a przystanki przy ołtarzach mają być krótkie.

– Podczas procesji nie będzie ograniczenia co do liczby wiernych, ale wszyscy powinni mieć maseczki oraz zachować odpowiedni dystans. Ołtarze będą jak co roku, ale przystanki planujemy zrobić krótsze, tak aby procesja sprawnie przeszła z kościoła św. Andrzeja do nas – mówi ojciec Leszek Walkiewicz, gwardian zakonu ojców Bernardynów w Łęczycy. – Rozważaliśmy wspólnie z dziekanem zorganizowanie dwóch mniejszych procesji przy naszych kościołach, ale doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zachować tradycyjną formę, w alejach Jana Pawła II, którymi najprawdopodobniej przejdzie procesja jest szeroko, więc będzie większa możliwość zachowania dystansu.

Wielu wiernych nie wyobraża sobie uroczystości Bożego Ciała bez tradycyjnej procesji ulicami miasta. Ważne jest jednak, aby wszyscy stosowali się do obowiązujących zasad sanitarnych.