Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Łęczyca

Biedny, miejski sylwester

fajerwerki__8_W ostatnich latach miasto nie mogło pochwalić się organizacją niezapomnianej nocy sylwestrowej pod chmurką. Atrakcje nie były ciekawe a zabawa nie zachwycała. Niestety, w tym roku nie zapowiada się lepiej.
W planach jest 3-godzinna zabawa przy muzyce DJ-a oraz pokaz fajerwerków. Niezbyt rozbudowany program, ale i budżet wyjątkowo skromny, bo miasto może przeznaczyć tylko 2 tys. zł. Znaczną część tej sumy pochłoną fajerwerki.
– Już od godziny 22.00 przed budynkiem Ratusza Miejskiego będzie można potańczyć, posłuchać sylwestrowych przebojów serwowanych przez DJ, spotkać się ze znajomymi. O północy przewidziany jest efektowny pokaz fajerwerków z wieży Zamku Królewskiego. Zabawa potrwa do godziny 1.00 – zapowiada Krzysztofa Łuczak z urzędu miejskiego. – Organizatorami sylwestra jest Urząd Miejski w Łęczycy i Starostwo Powiatowe.
Z zaplanowanej, noworocznej zabawy nie jest zadowolony nawet burmistrz Łęczycy. – Co można zorganizować za 2 tys. zł? Praktycznie nic i nic nie można dodatkowo zaplanować – usłyszeliśmy od Krzysztofa Lipińskiego. – Słyszałem niedawno opinię od jednej osoby, że na własne urodziny wydaje więcej pieniędzy niż miasto na zabawę sylwestrową.
Oby uczestnicy sylwestrowej imprezy z okazji ostatniej nocy starego roku nie szukali dodatkowych atrakcji na własną rękę.
(MR)