Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Bez ociągania, bo władza patrzy…

Wiceburmistrza Pawła Plewińskiego można było niedawno spotkać na remontowanej ul. Targowej w Poddębicach. Takie niezapowiedziane wizyty nie są rzadkością. Robotnicy powinni więc przykładać się do pracy, bo lokalna władza z bliska przypatruje się realizacji miejskich inwestycji.

– Uważam, że tempo prac jest dobre, a kolejne etapy realizowane są zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem – mówi wiceburmistrz P. Plewiński.

Poddębice realizują obecnie kilka inwestycji drogowych. Przedsięwzięcie na ul. Targowej rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku. Koszt zadania, które na poziomie 85% zostało wsparte przez zarząd województwa łódzkiego, sięga blisko 4 mln zł.

– Ulica Targowa będzie w podobnym standardzie jak sąsiadująca z nią ul. Zielona. Kilka lat temu gmina rozpoczęła drogowy proces inwestycyjny. Zostało zrewitalizowane centrum miasta z ulicami przylegającymi, a teraz realizowane są kolejne udostępnienia komunikacyjne. Dla poddębickiego samorządu przebudowa ul. Targowej jest bardzo ważna, ponieważ droga prowadzi do terenów inwestycyjnych. Przekształciliśmy plan zagospodarowania przestrzennego tak, by obszar ten mógł być przeznaczony pod działalność z wykorzystaniem wód termalnych – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

W ramach przedsięwzięcia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało prace w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej za 400 tys. zł. Powstanie również nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, nowoczesne oświetlenie, ścieżka rowerowa, która połączy ul. Zieloną z ul. Mickiewicza. Pojawią się parkingi i wjazdy do posesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.