Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

64-latek w nocy splądrował aż 8 altanek!

Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jednej nocy włamywał się do ośmiu altan ogrodowych. Straty jakie wyrządził to ponad 3 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem a trzy dotyczące jego usiłowania.

Pod koniec kwietnia policjanci zostali zawiadomieni o włamaniach do altan na terenie ogródków działkowych w Łęczycy. Jak wynikało z ustaleń śledczych nieznany wówczas sprawca w nocy z 22 na 23 kwietnia pokonując zabezpieczenia drzwi i okien włamał się do ośmiu takich budynków. Z pomieszczeń kradł m.in. elektronarzędzia, ubrania, art. spożywcze. Mienie, które padło jego łupem wyceniono na kwotę 1650 zł, natomiast straty jakie wyrządził, aby splądrować wnętrza sięgają 1700 zł. Kryminalni pracując nad sprawą wpadli na trop, który doprowadził ich na sąsiedni powiat. 6 kwietnia 2020 roku pojechali na teren gm. Ozorków, gdzie zatrzymali 64- latka podejrzanego o te przestępstwa. Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem i trzy dotyczące jego usiłowania. Takie przestępstwa zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Pamiętajmy, aby podczas naszej nieobecności na działce nie pozostawiać wartościowych przedmiotów. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna w swoim domku, załóżmy dobre zamki. Uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji.