Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Warto przeczytać Województwo Łódź

51-latek zasłabł za kierownicą. Pomimo reanimacji, nie udało się go uratować

5 lipca 2021 roku około godziny 20:20 na skrzyżowaniu ul. Inflanckiej z al. Ofiar Pamięci Litzmannstadt Getto doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci łódzkiej drogówki pracujący na miejscu zdarzenia 51-letni kierujący volkswagenem jadąc ul. Inflancką utracił przytomność za kierownicą, zjechał na prawą stronę drogi, a następnie uderzył w słup sygnalizacji. Pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł.

Pewnie każda osoba, która kiedykolwiek prowadziła pojazd doświadczyła złego samopoczucia wynikającego z rozmaitych powodów. Taką przyczyną jest zmęczenie, senność lub stan zdrowia. Przy złym samopoczuciu kierujący powinien jak najszybciej zakończyć jazdę ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Czasami wystarczy krótka przerwa w podroży, wypicie kawy, spacer, a nawet krótka drzemka, abyśmy mogli dalej ruszyć w trasę.

Innym problemem jest nasz stan zdrowia. Zawsze nim siądziemy za kierownicą powinniśmy zastanowić się, czy leki które zażywamy nie mają wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów. Niektóre z nich mogą obniżać zdolność obsługi pojazdów mechanicznych. Ponadto jeśli przyjmujemy leki na choroby przewlekle pilnujmy regularnego ich przyjmowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.