Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

16-latek uszczuplił konto ze znalezionej karty płatniczej o kilkaset złotych

Nieuczciwy znalazca cudzej karty płatniczej przy jej użyciu dokonał 13 transakcji. W ten sposób włamał się na konto prawowitej właścicielki uszczuplając je o kilkaset złotych. Sprawcą okazał się nieletni, którego namierzyli i zatrzymali kryminalni z łęczyckiej komendy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Na początku stycznia mieszkanka powiatu łęczyckiego utraciła kartę płatniczą. Gdy zorientowała się, że jej nie ma, sprawdziła stan środków na koncie. Okazało się, że w ciągu kilku dni ktoś posłużył się nią 13 razy. Transakcje poprzez płatność zbliżeniową, były dokonane w wielu punktach na terenie Łęczycy. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił dowieść, że kartę przywłaszczył 16-latek, który posłużyli się nią, aby zakupić artykuły spożywcze. W ten sposób włamał się na konto prawowitej właścicielki uszczuplając je o kilkaset złotych. Nieuczciwy znalazca usłyszał 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden dotyczący przestępstwa przywłaszczenia. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji.