HomeKontrowersjeZostawili słup pośrodku drogi! Mieszkańcy są zaskoczeni

Zostawili słup pośrodku drogi! Mieszkańcy są zaskoczeni

słup w drodze

Modernizacja ul. Granicznej w Ozorkowie – jak słyszymy – nie jest po myśli mieszkańców. Chodzi o pozostawiony pośrodku ulicy słup energetyczny. W tej sprawie do redakcji piszą ozorkowianie.

„To jest absurd drogowy. Droga w tej chwili poddawana jest modernizacji, która zbliża się do skrzyżowania z ulicą Grzybową. Przed wspomnianym skrzyżowaniem na środku drogi znajduje się słup PGE, który nie zostanie przesunięty. Pozostanie na środku nowo powstałej dwurzędowej drogi.
Co z ogólnym bezpieczeństwem dot. poruszania się po drodze oraz bezpiecznym dojazdem i wjazdem do posesji znajdującej naprzeciwko słupa? – pyta zaskoczona pani Katarzyna.

O słupie na Granicznej informowaliśmy już w Reporterze NTR. Mieszkańcy kilka lat temu już dziwili się tej sytuacji i pytali o to, dlaczego słup wciąż jest w tym miejscu.

„Zgodnie z mapą prawną z zasobów starostwa w Zgierzu słup stoi w pasie drogowym, można powiedzieć że w jego środku. W jezdni ciężko powiedzieć, gdyż jak do tej pory nie została ona wyznaczona, a miała być zgodnie z pismem z miasta kierowanym do mieszkańców. Droga ta już miała 10 lat temu zostać przebudowana. Za to jakimś dziwnym trafem z mapy z zasobów geodezyjnych zginęły naniesienia urządzeń elektroenergetycznych i kanalizacyjnych, a pozostał sam gazociąg. To prawda, że dziwne rzeczy się tu dzieją, przecież ten słup zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, bowiem narusza przepisy warunków technicznych ds. dróg. Nadmienić warto, że już raz został przewrócony, pomijając liczne z nim kolizje, łącznie z samochodem policji, jak tam mają się wyminąć dwa pojazdy przy tak ograniczonym promieniu skrętu w tych mega dziurach i potoku wody wiecznie stojącym na skrzyżowaniu” – pisał 3 lata temu mieszkaniec.

W sprawie słupa na Granicznej skontaktowaliśmy się z magistratem. Czekamy na odpowiedź.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ