HomeAktualności z regionuZarośnięte centrum Łęczycy. – Tak źle jeszcze nie było – twierdzą mieszkańcy

Zarośnięte centrum Łęczycy. – Tak źle jeszcze nie było – twierdzą mieszkańcy

zarośnięta łęczyca

Zarośnięte pobocza, wysoka trawa i chwasty, w ocenie mieszkańców Łęczycy znacznie ograniczają widoczność w alejach Jana Pawła II. Ujmują też estetyce miasta.

Wysoka trawa i chwasty gęsto rosnące wzdłuż drogi wojewódzkiej 703 biegnącej w ciągu ulic Kaliskiej, alei Jana Pawła II i Belwederskiej, stwarzają sytuacje bezpośredniego zagrożenia dla kierowców i pieszych.

– Chociaż każdego roku sytuacja z niekoszeniem poboczy się powtarza, to chyba jeszcze tak źle to nie było – mówi mieszkaniec Łęczycy. – Od wielu lat jestem kierowcą, poruszam się często ulicami miasta i stwierdzam, że jakkolwiek by to nie brzmiało wysokie chwasty i trawa w sposób bardzo istotny ograniczają widoczność, bo zdarza się, że nagle zza wysokiej roślinności wchodzi pieszy na pasy i trzeba gwałtownie hamować, bo niestety trudno go dostrzec wcześniej.

Zarządca drogi zapowiada koszenie.

„Na odcinkach miejskich (w tym w Łęczycy) koszenia będą odbywały się od poniedziałku do 10 sierpnia. W sierpniu przeprowadzone zostaną również koszenia na odcinkach poza miastami. Poprzednie koszenia prowadzone były w czerwcu” – informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ:
Dramat pod Radomskie
Może dojść do odk
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.