HomeAktualności z regionuMoże dojść do odkrycia na skalę europejską! W Łęczycy trwają poszukiwania grobu brata króla Polski!

Może dojść do odkrycia na skalę europejską! W Łęczycy trwają poszukiwania grobu brata króla Polski!

poszukiwania grobu

Na terenie przy byłym więzieniu w Łęczycy ponownie pojawili się archeolodzy. Wznowili poszukiwania miejsca pochówku wujka Kazimierza Wielkiego, brata Władysława Łokietka. Badacze mówią, że z dużym prawdopodobieństwem może dojść do spektakularnego odkrycia na skalę europejską.

Badania prowadzone są na dziedzińcu byłego więzienia oraz na części parkingu przy więziennych murach. Starosta łęczycki podpisał umowę na przeprowadzenie badań archeologicznych terenie byłego zakładu karnego w Łęczycy. Badaniami archeologicznymi kieruje dr inż. Artur Ginter, który prowadził w tym miejscu badania w zeszłym roku. Bieżące badania są kontynuacją zeszłorocznych prac archeologicznych. Planowane są do końca 2021 roku i składać się będą z trzech etapów:
etap I – wykonanie badań georadarowych obszarów więzienia, etap II – badania archeologiczne, etap III – prace gabinetowe oraz oddanie opracowania z badań.
Koszt wykonania prac archeologicznych wyniesie – 89 950 złotych.

… więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu Reportera NTR

UDOSTĘPNIJ:
Zarośnięte centrum
Motocykliści zjecha
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.