HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówŻar leje się z nieba! Rozstawcie kurtyny – apeluje nasza czytelniczka

Żar leje się z nieba! Rozstawcie kurtyny – apeluje nasza czytelniczka

fontanna

Z redakcją skontaktowała się mieszkanka Ozorkowa, która twierdzi, że w czasie upałów na placu Jana Pawła II powinny być rozstawione kurtyny wodne.

– Upał jest nie do wytrzymania i lepiej w takie dni z domów nie wychodzić. Jeśli jednak trzeba wyjść, to uważam, że w centrum powinny działać kurtyny, aby choć trochę ulżyć człowiekowi w tych trudnych warunkach – usłyszeliśmy.

Zadzwoniliśmy do strażaków, którzy mają odpowiedni sprzęt i z pewnością mogliby wyjść naprzeciw oczekiwaniom niektórych mieszkańców.

– Owszem, mamy kurtynę wodną – przyznaje brygadier Jarosław Jaczyński, dowódca JRG w Ozorkowie. – Moglibyśmy ją rozstawić na placu, ale z reguły w takich sytuacjach decyzja leży po stronie urzędu miasta. Nie mieliśmy, jak do tej pory, żadnego sygnału w tej sprawie z magistratu.

Skontaktowaliśmy się z urzędem.

– Nie odebraliśmy sygnałów od mieszkańców dot. potrzeby rozstawienia kurtyny wodnej – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa. – Na placu działa fontanna i można w jej bliskim otoczeniu odczuć orzeźwienie.

Problem jednak w tym, że niektórzy – zwłaszcza najmłodsi – wchodzą na płytę fontanny, aby bezpośrednio polewać się wodą. Warto wspomnieć, że fontanna ma obieg zamknięty. Taka forma korzystania z wodotrysku nie jest zbyt dobra i może zakończyć się np. chorobami skórnymi.

Uczniowie wrócą z
Na Wrzosowej mieszka
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.