HomeAktualnościUczniowie wrócą z wakacji do odnowionej szkoły

Uczniowie wrócą z wakacji do odnowionej szkoły

remont w szkole

Prawie milion trzysta tysięcy złotych kosztują prace modernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozorkowie. Inwestycja podzielona została na dwa zadania – wymianę podłóg oraz instalacji elektrycznej. Pieniądze pochodzą z Polskiego Ładu. Wkład własny miasta to blisko 20 procent ogólnej kwoty.

Nie ma co ukrywać, że prawie 40-letnie podłogi w podstawówce były w fatalnej kondycji. Trzeba było je wymienić. Powierzchnia jest spora, bowiem do wymiany jest prawie 8 tys. mkw.

– Wymiana podłóg jest na korytarzach i w salach lekcyjnych – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Kładziona jest wytrzymała wykładzina PCV. Prace będą kosztować prawie milion sto tysięcy złotych. Oczywiście zrobimy wszystko, aby ta inwestycja zakończyła się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Drugi etap prac w podstawówce to wymiana instalacji elektrycznej w pomieszczeniach kuchennych. Ten zakres robót rozpocząć ma się już w tym tygodniu. Oprócz instalacji, wymienione na nowe będą tablice rozdzielcze, gniazda, oświetlenie, które będzie ledowe i energooszczędne.

Kładziona też będzie glazura i terakota. Koszt – to ok. dwieście tysięcy złotych.

– To kolejna, bardzo ważna inwestycja i kolejne ważne działania w ramach oświaty – mówi burmistrz Jacek Socha. – Będziemy kontynuować starania o pozyskiwanie środków na dalsze inwestycje dot. remontów w placówkach oświatowych zarządzanych przez miasto.

Tragiczny finał wie
Żar leje się z nie
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.