HomeAktualności„Zabierzcie to sprzed naszego bloku!” – apelują mieszkańcy

„Zabierzcie to sprzed naszego bloku!” – apelują mieszkańcy

śmieci wersalki

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej, przy ulicy Zachodniej w Łęczycy, apelują do służb oczyszczania miasta o uprzątnięcie śmieci gabarytowych zalegających przy pergolach, w bliskim sąsiedztwie bloków. Sprawa oczywista, aczkolwiek tego rodzaju śmieci zabierane są sprzed posesji zaledwie dwa razy w roku. Można je też osobiście dostarczyć do punktu zbiórki przy ulicy Tumskiej, przez cały rok.

Stare meble, i inne różne sprzęty, mogą stanowić doskonałą kryjówkę dla gryzoni, zwłaszcza w okresie jesiennym. Nic też dziwnego, że mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Zachodniej są poważnie zaniepokojeni, że zalegające śmieci spowodują znaczne namnożenie się gryzoni a stamtąd już niewiele, aby wdarły się do piwnic.

– Tyle razy dzwoniłam do urzędu miejskiego prosząc o pomoc w sprawie zalegających śmieci. Stare meble, gąbka, kleje i inne materiały mogą stanowić doskonałą kryjówkę dla szczurów, myszy i innych szkodników – mówi w imieniu swoim i innych mieszkańców Sylwia Dawid. – Strach pomyśleć o sytuacji, w której wprowadzą się do piwnic, nie mówiąc już o niezwykle nieestetycznym widoku przed moimi oknami. Nie wiem czy to takie trudne, przecież płacimy za odbiór śmieci niemałe pieniądze a w sytuacji, w której prosimy o pomoc to okazuje się, że bariera urzędnicza jest nie do pokonania.

Nasz reporter udał się we wskazane miejsce. Istotnie, bezpośrednio przy pergolach, zalegają stare wersalki i inne sprzęty, pełno tu w tej chwili owadów i niestety wyczuwalny jest fetor. Czy PGKiM zna problem i jakie ewentualne działania ma zamiar podjąć w tej sprawie?

– Zgodnie z podpisaną z samorządem miasta umową, odbieramy śmieci przez cały rok. Mieszkańcy Łęczycy o tym wiedzą, że zbiórka śmieci gabarytowych sprzed posesji, w tym budynków wielorodzinnych odbywa się dwa razy w roku. I tak w 2022, pierwsza miała miejsce 27 kwietnia, niebawem 7 października będziemy zbierać śmieci drugi raz w tym roku – słyszymy od kierownika zajmującego się sprawami oczyszczania miasta, Marcina Podlińskiego. – Ponadto mieszkańcy wiedzą, że nie wolno wystawiać gabarytów obok pergol, o czym informują kartki umieszczone na ścianie tychże, natomiast w naszym punkcie przy ulicy Tumskiej można przywozić śmieci przez cały rok, w każdy wtorek i czwartek od 10.00 do 13.00 i w soboty od 12.00 do 16.00.

Złoto dla Oliwii
Łódzkie na plus -
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.